Тел. 097 422 49 03

Тел. 095 815 47 88

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Львів, Гуцульська,2

Соціальні мережі


Якщо ви є щасливим власником маленького цуцика та із задоволенням здійснюєте з ним свої перші прогулянки вам обов’язково потрібно знати про небезпеку, котру несе за собою укус кліща. Ці комахи живуть у лісах, парках, лісопосадках та інших місцях, де ростуть дерева, кущі та дика трава. Орієнтуються кліщі на тепло, вони заплигують на песика і починають шукати зручне місце для укусу, зазвичай там де тонка шкіра – під лапками, за вушками, на мордочці. Щоб тваринка не відчула укус, комаха виділяє спеціальну анастезиючу речовину. Помітити кліща найлегше вже тоді, коли він напився крові і значно збільшився у розмірах.

              Проте страшним є не сам укус, а інфекція котру може занести кліщ  у кров тварини чи людини. Найпоширенішим у наших широтах є вірус піроплазмозу (захворювання крові). Є також інші: лейшманіоз, рикетсіоз,  ерліхіоз, борреліоз. Ознаками зараження тварини є в’ялість, підняття температури, темна чи червона сеча, жовті очні яблука. Тут найважливішим є якнайшвидше доставити тваринку до лікарні і почати лікування.Насамперед у собаки береться кров для підтвердження діагнозу зараження піроплазмозом, вводиться протиінфекційна вакцина і ставиться крапильниця. Важкість захворювання та тривалість лікування залежить від того наскільки інфекція встигла рознестись кров’ю по тілу. Якщо собаку не лікувати або звернутись до лікаря запізно, тварина може загинути.

              Щоб ваш песик міг спокійно гуляти, його слід регулярно обробляти спеціальними препаратами від кліщів. Найбільш дієвими і найменш токсичними є ті, які дорожчі. Способи обробки є різними: капсули, спреї,краплі, нашийники. Проте ні один із них не дає стовідсоткової гарантії від укусів. Тому, якщо ви часто і довго гуляєте лісистими ділянками, варто використовувати навіть два препарати, наприклад нашийник і краплі. Також потрібно взяти до уваги те, що препарати припиняють свою дію рівно тоді, коли вказано на упаковці. Здебільшого це три тижні для капель і кілька місяців для нашийника.

              Якщо ви все ж знайшли на собаці кліща, його потрібно правильно видалити. Найкраще підійде будь яка олія, нею слід добре змазати кліща. Коли йому забракне повітря він задихнеться, а отже ослабить хватку, тоді його потрібно обережно прокрутити проти годинникової стрілки і вийняти з тіла. Якщо під рукою не має олії підійде звичайна нитка. Потрібно зробити петельку, накинути її на комаху і затягнути, далі так само – крутимо проти годинникової стрілки і витягуємо. Якщо кліща ви зняли, а хоботок залишився, то витягніть його пінцетом як скалку. Місце укусу слід змазати дезінфікуючим розчином.

 Неправильно витягнений кліщ може викликати загноєння ранки, тому до цієї процедури слід віднестись серйозно.

                Сезон кліщів починається ранньою весною і закінчується при випаданні першого снігу. Найбільш активними ці комахи є в травні та в кінці серпня. В цей період потрібно ретельно оглядати собаку після прогулянки, а після видалення кліща кілька днів спостерігати за його станом.

 

               Тож будьте обережними, використовуйте захисні засоби, але й не панікуєте – адже не усі кліщі є заразними!