Тел. 097 422 49 03

Тел. 095 815 47 88

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Львів, Гуцульська,2

Соціальні мережі


Під час стрижки собаки кожен грумер зобов’язаний оглянути кігті тварини  і при необхідності обрізати їх.  Якщо ви стрижете свого песика не часто, тоді цю процедуру може зробити ветеринар. А у цій статті я розповім як обстригти кігті собаці самостійно.

      Для обрізання кігтів вам знадобиться спеціальний кігтеріз. Цей інструмент ви можете придбати у будь якому зоомагазині чи ветеринарній аптеці. Не варто обрізати кігті звичайними ножницями, адже нігтьова пластина може розслоїтись. Після обрізання кігтів гострі краї можна вирівняти пилочкою для нігтів.

     Перед тим як обрізати кігті своєму домашньому улюбленцю ви повинні ознайомитись із їх будовою. На відміну від людських нігтів у кігтів собак всередині є кровоносні судини і нервові закінчення. У собак з світлим окрасом кігті напівпрозорі тому, кровоносні судини добре видно. В такому випадку потрібно обрізати кіготь за кілька міліметрів від судин.

      Складніше коли у вашого собаки кігті чорні, тоді границю кровоносних судин не видно зовсім. Тоді кіготь слід обрізати в кілька етапів по кілька міліметрів. Ідеально обрізаним вважається кіготь котрий на кілька міліметрів не дістає до землі. Але якщо у вашого собаки кігті дуже довгі, то не варто відразу їх сильно обрізати, адже, може бути, що кровоносні судини дістають аж до землі. Тоді потрібно обрізати кігті на кілька міліметрів, а через 2-3 тижні, коли судини підтігнуться догори, ще трішки відрізати. Якщо врозрізі обрізаного кігтя видно вологий стержень (тобто судини)- далі різати не можна!

 Обрізати кігті варто починати із задніх лап. Адже передні лапи є тією частиною тіла котру собаки дуже сильно оберігають і не люблять щоб з ними щось робили. Часто буває що песик спокійно дає обрізати кігті на задніх лапках, а передні давати відмовляється взагалі.  Не забувайте також за п’яті пальці, там необрізані кігті можуть закрутитись і врости в лапу, що звичайно приносить собаці біль. Найкраще підстригати кігтики після купання свого домашнього улюбленця, тоді кігті є м’якшими і краще піддаються обрізанню.

      Часто буває, коли собака багато гуляє по асфальту обрізання кігтів може  не знадобитись взагалі тому, що кігті самі сочуються. Проте, це рідко трапляється із маленькими песиками декоративних порід, адже здебільшого вони проводять час вдома на м’якеньких диванах.

      Памятайте, що неправильно обрізаний кіготь приносить собаці сильний біль і може довго кровити. Такий випадок надовго відкладається у памяті тварини і вона може сильно опиратись під час наступної процедури обрізання. Це одна із причин, чому цю справу господарі переважно довіряють грумеру чи ветеринару.

Якщо ж ви все таки відрізали кіготь засильно, можна посипати його дитячою присипкою і на деякий час затиснути судини ватним тампоном.

    Не варто ігнорувати процедуру обрізання кігтів. Якщо цього не робити у собаки можуть виникнути проблеми із здоровям. Найперше – це порушення постави лапи, тобто кігті заважають собаці нормально ставити лапу і він починає ставити її криво. Згодом черчез це  виникають хвороби усієї опорно-рухової системи. Також кіготь може просто зламатись, утворивши болючу ранку в яку може попасти інфекція.

Не лякайтесь, тільки перші обрізання є складними, далі ви будети знати де і скільки обрізати. Все ж, якщо ви сумніваєтесь, що зробите цю процедуру правильно, тоді краще звернутись до професіонала.