Тел. 097 422 49 03

Тел. 095 815 47 88

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Львів, Гуцульська,2

Соціальні мережі


cucyk-terjeraСобаку потрібно привчати до стрижки з раннього віку. Тільки в такому випадку можливо закріпити стійкий позитивний умовний рефлекс на стрижку та інші гігієнічні процедури. Якщо перша стрижка цуцика пройшла безболісно і приємно, то в майбутньому він буде стригтись із задоволенням, а отже з ним не буде мати проблем ні господар, ні грумер. Дуже важливо не упустити момент при формуванні характера цуценятка, до грумінга його повинні привчати ще заводчики.

Стрижку цуцика йоркширського тер’єра краще довірити професіоналу – грумеру. Якщо господар, який немає необхідних навиків, підстригатиме цуцика і налякає його, або ще гірше  поранить, тоді у тваринки з’явиться психологічна травма і всі наступні стрижки перетворяться  на велику проблему. До такого ж результату може привести процедура стрижки  виконана недосвідченим майстром.

Повністю стригти цуцикa йоркширського  терєра бажано із п’ятимісячного віку, до того краще робити тільки гігієнічні стрижки. Бажано – це не означає обов’язково, тобто якщо ви не справились із розчісуванням вашого нового домашнього улюбленця і він покрився колтунами, то звичайно краще його підстригти, а не чекати поки наростуть нові. Вважається, що до п’яти місяців формується шерсть йоркширського тер’єра, тому щоб вона росла густою і гарною краще витримати її до цього віку. Іноді в п’ятимісячному віці господарі хочуть постригти йорка повністю разом із лапками, щоб росла нова світла шесть.

Отже, до п’яти місяців йоркширському тер’єру роблять гігієнічну стрижку раз на місяць. В неї входить підстригання вух, підстригання шерсті на лапках та інтимних місцях. Щоб полегшити догляд за цуциком можна також зістригти шерсть на животику, щоб там не утворювались колтуни. Якщо ваш песик не буде брати участь у виставках, варто також підстригти шерсть біля очей. В цьому місці шерсть відростає і попадає в очі і вони починають сльозитись, і взагалі мордочка йоркширського тер’єра виглядає охайнішою із такою стрижкою.

Підстригання кігтів

Дуже важливим моментом грумінгу є підстригання кігтів. Цуцикам підстригати кігті потрібно з особливою обережністю. Якщо собаку поранити під час такої процедури – це обов’язково відкладеться у пам’яті, і згодом стане серйозною проблемою, адже є собки, котрі взагалі не дають торкатись своїх лап.

Цуцика йоркширського тер’єра потрібно привчати до стрижки в ранньому віці, але ще є процедури домашнього грумінга, які є неменш важливими. Розчісування йорка повинно ввійти у ваш розпорядок дня як обов’язкова процедура. Часто дитяча шерсть йоркширського тер’єра є більш проблемною ніж шерсть дорослої собаки. Найкраще це робити перед годуванням, щоб цуцик знав, що після розчісування на нього чекає щось приємне.

Якщо ваш цуцик йоркширського тер’єра відмовляється розчісуватись, кусається і скавчить – наберіться терпіння, він просто показує свій характер і випробовує вас. Постарайтесть його заспокоїти і робіть свою справу знову, ні в якому разі не відпускайте його нерозчесаним, інакше це ввійде у звичку.

Часто господарі питають як привчити йоркширського тер’єра до хвостика на голові. Звичайно кожен цуцик хоче якнайшвидше зняти сторонній предмет із своєї голови, адже він з ним не народився. Зав’язувати  хвостик йоркширському тер’єру потрібно тоді, коли шерсть для нього достатньо відросла і починає падати на очі. Не слід затягувати резинку дуже сильно, але і так, щоб вона добре трималась. Відразу після цього потрібно побавитись із цуциком, або піти на прогулянку, так йорк забуде що у нього робиться на голові, бо його відволічуть  цікавіші речі.

Звичайно привчити йоркширського тер’єра до хвостика на голові це справа не одного дня і потребує великого терпіння.

Купання цуцика

Купати цуцика йоркширського тер’єра можна із двох місяців. Але це не означає, що як тільки ви купили двомісячного цуцика, то його відразу ж потрібно купати. Якщо йорк не має неприємного запаху і він не брудний, то краще цю процедуру відкласти. Взагалі краще купати йоркширського тер’єра після прививок, коли він виходить на вулицю, а отже більше забруднюється. Якщо є потреба це зробити раніше, то пам’ятайте про дві речі: шампунь і сушка феном.

Цуценята є більш схильними до алергій і чутливі до хімії, отже їх потрібно купати тільки якісним шампунем  призначеним спеціально для цуценят. Важливо щоб ваш песик не замерз після цієї процедури, тому його потрібно висушити феном. Спочатку добре протерти чистим рушником, а потім відразу сушити. Не потрібно відпускати цуцика йоркширського тер’єра бігати по квартирі мокрим, адже навіть маленький перетяг може призвести до застуди.

Взагалі краще сушити феном і дорослих собак, адже висушена шерсть гарніше виглядає і не так путається. Мокрий собака буде бігати по квартирі і старатись витертись сам об килими і дивати,а  так утворюються колтуни. Таке, правильне купання ніколи не зашкодить вашому цуцику йоркширського тер’єра. Памятайте, що слід розчісувати шерсть собаки перед купанням, це спростить процес розчісування після, адже від води шерсть збивається.

Виконуючи правильно усі процедури грумінгу свого йоркширського терєра у перший рік його життя, ви отримаєте слухняну і чемну собаку на довгі роки. Нехай догляд за цуциком стане приємною процедурою для вас і для нього!