Тел. 097 422 49 03

Тел. 095 815 47 88

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Львів, Гуцульська,2

Соціальні мережі


Історія породи ши-тцу сягає ще середньовіччя. Вважається, що перших ши-тцу привіз із Тібету Далай Лама в подарунок китайському імператору. В Тібеті ці песики були культовими тваринами, їх тримали при храмах і називали левовими собаками.  Протягом століть ши-тцу були првілегією імператорської сімї, їх можна було дарувати, але купити ши-тцу було неможливо. Розведенням цих песиків займались євнухи у спеціально відведених закритих приміщеннях. Вони також розчісували, купали і прикрашали ши-тцу.

 

   На щастя сьогодні насолоджуватись товариством ши-тцу може кожен, хто має терпіння і бажання доглядати за розкішною шерстю собаки. Ши-тцу життєрадісний і приємний маленький декоративний песик, він обожнює людей і їхню увагу. Сміливі і цікаві ши- тцу зазвичай не мають схильності до втеч та інших авантюр, вони прив’язані до господаря і ходять за ним «по п’ятам»  і на вулиці і вдома.

Ши –тцу має розкішну довгу шерсть, яка  є головною окрасою і гордістю породи. Але часто завівши такого собаку господарі не знають як правильно доглядати за ни. У виставочних ши-тцу  довжина шерсті може перевищувати ріст собаки. Такий песик виглядає дуже елегантно і розкішно, але тільки господар такої собаки знає скільки сил вкладено у такий зовнішній вигляд. Тому, часто власники  обирають набагато легший шлях – стрижка ши тцу.

Є безліч варіантів стрижки ши-тцу, вибираючи стрижку свого песика господар повинен враховувати те, скільки часу він зможе виділяти на догляд за своїм улюбленцем.

Якщо ви не хочете сильно зістригати шерсть свого ши-тцу, то вам підійде стрижка у якій коротко зістригається спинка собаки так, щоб залишилась своєрідна «спідничка». Шерсть на лапах також залишається довгою, але їй надається форма ножицями. Для такої стрижки найкраще підійде форма голови яка називається «сфінкс». Тобто борода і вуха підрівнюються до однієї лінії. 

У всіх видах стрижок бажано залишати на голові топ-нот (хвостик). Він не тільки надає ши-тцу охайного і милого вигляду, але й є корисним для його здоровя, адже не дає шерсті попадати в очі. А  ши-тцу, як і у багато інших довгошерстних порід, мають  схильність до захворювань очей, оскільки шерсть постійно подразнює їх.

Ще одна стрижка ши-тцу називається «під цуцика». По всьому тілі собаки залишається довжина шерсті 2-3см. Ніжкам надається форма стовпчиків, а голова робиться круглої форми. Підстрижений таким чином ши-тцу нагадує ведмедика і має дуже милий вигляд.

Для тих хто має зовсім мало часу на розчісування підійде стандартна стрижка  ши-тцу. Шерсть на корпусі  зістригається коротко машинкою, на ніжках залишається трохи більша довжина, голова робиться круглою або «під сфінкса» за бажанням господаря.

Лапки ши тцу часто мають шерсть білого окрасу, що ускладнює щоденний догляд за ними. Щоб легше було мити лапки їх можна зістригти по зап’ястя коротко машинкою. Такий варіант стрижки є зручним для зимово-осіннього дощового періоду.

 

Окрім регулярних стрижок ши-тцу необхідно регулярно купати (раз на 7-10днів) і вичесувати. Після миття шампунем слід використовувати кондиціонер. Вичесувати ши-тцу потрібно до купання і після, шерсть потрібно сушити феном. Важливим чинником, який впливає на стан шерсті собаки також є харчування. Якщо ви будете виконувати усі ці умови у вас буде щасливий ши-тцу із розкішною шерстю.